Рецепти березового соку з апельсином


Рецептов, по которым можно закатать сок для длительного хранения очень много, по сути, они аналогичны, скорее, заготовке компотов на зиму. Проживая в регионе, где заготовкой березового сока весной не занимается только ленивый, и самостоятельно пробуя различные рецепты, в нашей семье остановились на одном, которым пользуемся несколько лет подряд. Березовый сок закатывается с апельсином, сахаром и лимонной кислотой, в итоге напиток имеет вкус очень приятного лимонада с цитрусовым привкусом.

Непосредственно из леса сок привозят, как правило, в больших канистрах объемом более 20 литров.

Долго он не хранится даже при низкой температуре, становится вязким и закисает, поэтому в ваших интересах приступить к заготовке березового сока как можно раньше.


— трехлитровые банки с горлышком под закатку крышек;
— апельсины;
— лимонную кислоту;
— сахар;
— железные крышки.

Продукты готовятся из расчета, что на три литра сока понадобится 1/4 апельсина, 1 ч. л. лимонной кислоты и 150 г сахара-песка.

Насколько долго будет храниться готовый сок, во многом зависит от стерильности банок, поэтому они должны быть тщательно промыты, желательно со специальным средством для посуды.

Далее банки должны пройти тепловую обработку. Один из простых вариантов – нагреть банки в духовке. Поставить их в холодный духовой шкаф, довести температуру до 150-180 градусов и подержать там банки 10-15 минут.


Посуда подготовлена, можно приступать к обработке сока. Его нужно довести до кипения на плите. Понятно, что сразу весь сок не нагреть, делать этого нужно партиями, естественно, кастрюлю выбирать максимального объема, что найдется на кухне.

При переливании сока из канистры в кастрюлю, его нужно обязательно процедить, в ситечке останутся мелкие насекомые и кусочки коры.

Пока сок в кастрюле нагревается, подготовить апельсины. Вымыть их, обтереть, проткнуть со всех сторон, например, зубочисткой (так апельсины лучше и быстрее отдадут сок), отрезать верх и низ и разделить апельсин на четыре части поперек.

Сок начинает закипать, достать банки из духовки (они должны быть горячие или теплые, чтобы не треснули), в каждую банку выложить по четвертине апельсина, 1,5 ч. л. лимонной кислоты и 150 г сахара.

Разлить сок в банки при помощи кружки или небольшого ковша, наполняя их до края горлышка.


Крышки так же нуждаются в обработке. Убрать из них резинку и прокипятить 5-7 минут.

Вернуть резинки в крышки и при помощи машинки закатать наполненные банки.

Повторять всю процедуру, пока не закончится сок в канистре.


Банки около суток должны простоять при комнатной температуре, а затем их можно убирать в прохладное место, до глубокой осени березовый сок будет отлично храниться.

А при желании, можно приступать к дегустации сока, как только он полностью остынет.

Согласитесь, все делается просто и бюджетно. Не знаете, как самостоятельно добыть сок? Обратитесь в ближайшее лесничество, как правило, это считается их сезонной продукцией.

Автор: Дворникова Анастасия

Березовый сок с апельсином в моей семье один из любимых. Но на зиму мы закрываем его много и с разными добавками. Рецепт с фото березового сока я подготовила специально для наглядности. Собственно, вместо апельсина можно взять лимон.


Уже в середине марта начинаю терроризировать мужа по поводу сбора сока. Те хозяйки, которые закатывают его, знают, что пропустить момент собрать ценнейший природный эликсир легко. Чуть ярче засияло весеннее солнце, на улице стало жарко – и всё, его не станет. Поэтому в этом деле лишняя бдительность никому не помешает. Зато когда у меня на кухне оказываются две 30-литровые фляги березовика, просто душа радуется.

Вы только представьте, сколько всего из него можно сделать! И квас, и окрошку, и даже домашнее вино. Однако этим всем мы займёмся чуть позже, потому что консервация свежего березового сока должна пройти как можно быстрее, ведь уже на 2-ые сутки он теряет свои полезные свойства и начинаем киснуть.

Один из самых лучших способов сохранить природный напиток – закатать сок в стеклянные банки. Ну а чтобы он имел легкий цитрусовый аромат, добавим апельсины. Хотя для запаха в склянки положить можно и веточки малины или смородины, и сушеные яблоки, они, кстати, дадут цвет напитку, и даже конфеты-барбариски.

Итак, выгоняем своих домашних из кухни. Сейчас там станет небезопасно, и начинаем снова заготовительный сезон. Какое счастье, что закончилась бездельница-зима!

Исходя из того, сколько сока вы хотите закатать, и берите нужное количество сахара, лимонки и апельсинов. У меня на 8 3-ёхлитровых банок берёзовика ушло примерно 1,5 кг сахара, 2 апельсина и где-то 70-75 г лимонной кислоты.

1. Для начала стерилизуем тару. Это можно сделать и на пару и в духовке. Мне особо торопиться было некуда, поэтому держала их в духовом шкафу почти час при температуре 150 градусов. Удобнее, конечно, сделать это заранее, чтобы потом не отвлекаться на мытьё, просушку и подготовку тары. Если березовый сок планируете закатывать вечером, а днём кто-нибудь из домашних есть дома, поставьте баночки в духовку ещё с утра и попросите их включить, а потом и выключить духовой шкаф. Как раз, когда вы придёте домой, склянки простерилизуются и даже успеют остыть.

2. Свежий берёзовый сок наливаем в большие кастрюли и ставим на плиту на сильный огонь. Даём ему закипеть. Это дело небыстрое, поэтому занимается крышками. Их ополаскиваем и бросаем в кипяток, как понимаете, небольшую кастрюльку с водой заранее нужно поставить на огонь. Стерилизуем крышки минут 5-7 при активном бурлении.

3. После чего выкладываем их на сухую чистую тряпочку или полотенце и даём просохнуть.
Когда в кастрюле с соком только-только начинают появляться пузырьки, доводим его до сильного бурления и сразу же выключаем. Не перевариваем!


4. В банки всыпаем сахар.

5. Следом за ним кладём лимонную кислоту.

6. Бросаем кружок апельсина и аккуратно начинаем наливать сок.

7. Чтобы случайно банка не лопнула, такое тоже может быть, вставьте её в пластиковую миску, на дно которой положите обязательно сухую тряпочку (и меняйте её по мере намокания). Когда работаешь с кипятком, лишние меры предосторожности никому не помешают.
Заполняем стеклянную банку березовым соком до самого горлышка и закатываем.

8. При переворачивании банки на горлышко придерживайте пальцем середину крышки. Она отскочит, но в этом нет ничего страшного, главное, чтобы крышка не разорвалась под натиском горячего берёзового сока.

9. Накрываем банки курткой или фуфайкой и оставляем на ночь. С утра пастеризованный березовый сок с апельсином можно спускать в погреб на зиму. В холодном помещении стоят они хорошо, поэтому, если не выпьете сок раньше, он вполне себе может достоять до следующей зимы. Приятного аппетита!

Автор этого замечательного рецепта с фото Ksysha0810

© Vcusnyatina.ru

Так же рекомендую вам посмотреть и выбрать лучшие рецепты вкусных компотов на зиму

Все ваши рецепты будут на этой странице.

  Жми на кнопку, чтобы не потерять рецепт! Публикация в соц.сеть через секунду!  

Березовий сік — це смачний, корисний напій. До його складу входить безліч вітамінів, органічних кислот, ефірних масел і мікроелементів. Всі перераховані компоненти необхідні людському організму. Зберігається свіжий продукт недовго. Однак при бажанні можна

законсервувати його на зиму. Як правильно приготувати сік берези в домашніх умовах?

Зміст

Домашнє консервування соку берези – це нескладний процес. Напій добре поєднується з лимонною кислотою. Цей компонент надає продукту кисло-солодкий смак. Для приготування потрібно:

5 л березового соку.630 г цукру.Не більше 25 г кислоти лимонної.

Свіжий березовий сік довго зберігати не можна

Сік берези необхідно влити в глибоку ємність і довести до кипіння.

У процесі варіння зверху може утворюватися піна оранжевого або жовтуватого відтінку. Її необхідно зняти. В іншому випадку піна зіпсує зовнішній вигляд готового продукту і вплине на смак.

Увага! Кип’ятити сік не можна, так як це позбавить його корисних речовин.

У напій слід додати лимонну кислоту і цукровий пісок. Дані компоненти повинні повністю розчинитися. Розливати готовий продукт слід вже простерилізовані банки. На шийку ємності можна накинути марлю і влити напій. Це дозволить профільтрувати продукт і видалити з нього дрібні частинки сміття.

Наповнені ємності необхідно герметично закатати. Банки з березовим соком слід перевернути і ретельно укутати. У такому положенні вони повинні трохи постояти, поки не охолонуть.

Законсервувати сік берези можна і без лимонної кислоти: замінити її свіжими фруктами. Лимон дозволить додати в готовий напій трохи кислинки. Для приготування знадобиться:

3 л нектару березового.Лимон середніх розмірів.3/4 склянки цукру.

Добування березового соку

Березовий сік слід перелити в вогнетривку ємність і довести до кипіння. Поки рідина нагрівається можна простерилізувати банки, в яких нектар буде зберігатися. Кип’ятити продукт не можна. Тому його потрібно нагріти, зняти піну, а потім всипати інші компоненти. Цукор в каструлі повинен добре розчинитися. На завершення складу необхідно процідити, використовуючи марлю і розлити по ємностях. Банки варто герметично закрити, перевернути, акуратно укутати і залишити на деякий час.

Для різноманітності можна законсервувати напій з апельсином. Взимку такий напій подарує організму чимало корисних речовин. Для приготування потрібно:

5 л березового нектару.25 г кислоти лимонної.3 апельсина середніх розмірів.Цукровий пісок.

Рідину потрібно перелити в глибоку ємність і поставити на вогонь. Поки напій нагрівається, варто підготувати банки. Їх необхідно добре помити і простерилізувати на пару або прожарити в духовці. Апельсини вимити, а потім порізати кільцями. Видалити шкірку немає необхідності. У ємності потрібно покласти кілька шматочків апельсина.

Коли сік березовий достатньо нагріється, на його поверхні з’явиться піна. Її необхідно зняти. До складу слід всипати цукровий пісок за смаком. Коли компонент повністю розчинитися, потрібно додати лимонну кислоту.

Готовий нектар потрібно розлити в банки, попередньо профільтрувавши його. Ємності варто герметично закатати, перевернути і укутати.

Гілочка смородини додасть соку тонкий аромат

Смородина дозволяє надати напою надзвичайний приємний смак. При бажанні можна покласти гілочки цієї рослини з ще не розпустилися нирками.

Для приготування потрібно:

3 л соку берези.5 ст. л. цукру.1/2 ч. л. лимонної кислоти.Живці смородини.

Нектар необхідно влити в каструлю і нагріти до утворення піни. Кип’ятити напій не можна. Піну слід повністю видалити. В нагріту рідину всипати цукор і лимонну кислоту. У підготовлені скляні ємності покласти по гілочці чорної смородини. Їх варто попередньо вимити і обдати окропом. Склад профільтрувати, розлити по банках, закатати, укутати і остудити.

Пряний і освіжаючий напій припаде до душі багатьом. Заготівля березового соку з м’ятою забирає небагато часу. Для приготування потрібно:

7 л березового соку.10 ст. л. цукрового піску.Від 50 до 70 г сушеної м’яти.1/2 ч. л. лимонної кислоти.

Сік березовий слід перелити в каструлю і поставити на вогонь. Поки напій гріється, підготувати ємності, в яких він буде зберігатися всю зиму. Банки можна використовувати скляні або ж поліуретанові. Їх потрібно вимити і простерилізувати. Те ж саме варто проробити і з кришками.

З поверхні гарячої рідини необхідно видалити піну, всипати в нього цукровий пісок і лимонну кислоту. Коли компоненти розчиняться, в напій додати пучок м’яти. Її кількість залежить від особистих переваг. Чим більше м’яти в продукті, тим більше він виходить ароматним.

Ємність з готовим продуктом необхідно зняти з вогню. Напій повинен настоятися протягом 10 хвилин. Потім його потрібно знову довести до кипіння і процідити. Влити у підготовлені ємності і герметично закатати.

Додавання карамелі зробить сік більш привабливим для дітей

Це ще один оригінальний рецепт приготування соку берези. Консервується напій з карамеллю дуже просто. Для приготування потрібно:

3 л березового соку.3/4 ст. цукрового піску.Кілька карамельок. Можна використовувати м’ятні, барбарисові або грушеві.2/3 ч. л. лимонної кислоти.

Сік довести до кипіння, але не кип’ятити. У напій всипати цукор, лимонну кислоту і викласти льодяники. Після цього березовий сік має трохи постояти. На завершення напій слід довести до кипіння, профільтрувати і розлити по банках, попередньо вимитим і простерилизованным.
Закочувати продукт потрібно герметично. Банки необхідно перевернути вниз шийкою, укутати і залишити в такому положенні до повного охолодження.

Смак напою залежить від додаткових складових рецепта. В березовий сік можна додавати не тільки фрукти, але і шипшина, родзинки та інші сухофрукти. На 3 літри свіжого продукту потрібно:

1 жменя плодів шипшини.3/4 ст. цукрового піску.

Процес приготування схожий з попередніми рецептами. Для початку слід підготувати ємності, а потім і сам продукт. У сік додати цукор і плоди шипшини. Отриману суміш довести до кипіння і, профільтрувавши, розлити по банках. Закочені ємності необхідно перевернути догори дном і укутати.

Варто відзначити, що продукт, у складі якого є плоди шипшини, являє собою хороший профілактичний засіб. Напій здатний знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Сік березовий поєднується з багатьма фруктами і ягодами. Барбарис в даному разі не є винятком. З ним продукт виходить не менш ароматним. Для приготування потрібно:

3 л березового соку.100 г ягід барбарису.1 ст. цукрового піску.

Барбарис додає соку корисних речовин

Для початку слід підготувати ємності: помити і простерилізувати. В даному випадку краще використовувати банки, обсяг яких складає 3 літри. В кожну ємність всипати склянку цукрового піску і по 100 г ягід. Березовий сік необхідно вилити в каструлю і довести до кипіння, але не кип’ятити. Після цього продукт профільтрувати. Краще всього використовувати марлю.

Гарячу рідину розлити по банках і герметично закрити. Цукор розчиняти вже в закатанной ємності. Для цього можна її трохи потрясти або ж покатати по підлозі.

Таким способом можна консервувати березовий сік у поєднанні з різними фруктами і ягодами. Для цього можна використовувати ківі, яблука і груші кислих сортів, чорну смородину, вишні. Кожен з напоїв володіє своїм неповторним смаком і ароматом.

Березовий сік являє собою унікальний продукт, вживання якого позитивним чином позначається на роботі імунної системи. До його складу входять дубильні речовини, що надають антисептичні властивості продукту. Глюкоза і фруктоза, які містяться в нектарі, покращують роботу мозку. З цієї причини фахівці рекомендують вживати його тим, хто відчуває важкі розумові навантаження. Варто відзначити, що склад не викликає алергічних реакцій, і практично не має протипоказань.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Яндекс.Метрика